­

krajinou10

Skanzeny

Hrady, zrúcaniny, zámky, prírodné zaujímavosti, turistika, ZOO. Všetko, čo nájdete na našom webe zo Slovenska a blízkeho okolia (CZ, PL, HU). Kliknite na ikonu a potom za "VIAC", dostanene sa k článku s obrázkami a videom.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

Hrady -; Zámky, Kaštiele - flag biela; Zrúcaniny - ; Zvieratá - ; Turistika, Národné parky - ;
Iné Zaujímavosti -
; Skanzeny - flag fialova; Kláštory - klastor; Múzeá - muzeum

Žilinský
Slovensko

Naša návšteva sa uskutočnila na Veľkú noc 2019 a napriek slabšej zime a veľmi skorému nástupu veľmi teplej jari, človek si nepripadal, že prešiel na sever pár desiatok kilometrov, ale prinajmenšom stovky. Iný svet v tomto najchladnejšom kúte našej republiky ukrýva technický historický skvost a to ešte v celoročnej prevádzke.
VIAC: Oravská lesná železnica - vláčikom do rozprávky

Žilinský
Slovensko

Múzeum kysuckej dediny - skanzen Vychylovka - prezentuje spôsob života, ľudovú kultúru a architektúru na Kysuciach v období 19. a začiatku 20. storočia. Jeho najväčšou atrakciou je historická lesná úvraťová železnica, ktorá spolu s Oravskou lesnou železnicou tvorí zachovanú čast' bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice. Takmer 11 km dlhý zachovaný úsek bývalej lesnej železnice je zaradený medzi národné kultúrne pamiatky Slovenskej republiky. Múzeum kysuckej dediny v časti Vychylovka je stálou expozíciou v prírode, ktorá patrí medzi najrozsiahlejšie na Slovensku.
VIAC: Skanzen Vychylovka - Drevenice a parný rušeň

Zlínsky
Slovensko

Neďaleko Velehradu leží malá obec Modrá. Miesto, kde sa naozaj každý môže stať archeológom, pretože tu niekde bolo jedno z centier Veľkej Moravy, osídlené Slovanmi aj v predchádzajúcom období. Tu začiatkom storočia vznikol archeoskanzen, ktorý predstavuje osadu z obdobia Veľkej Moravy.
VIAC: Archeoskanzen Modrá - zo života Veľkej Moravy

Žilinský
Slovensko

Múzeum slovenskej dediny je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku a to nie len rozlohou, ktorá je 15 a pol hektára, ale aj množstvom exponátov, ktorých je celkom 143. V roku 1968 bol položený základný kameň múzea v základoch krčmy z Oravskej Polhory a od roku 1991 bolo sprístupnené pre verejnosť.
VIAC: Múzeum Slovenskej Dediny - Martin

Žilinský
Slovensko

Múzeum je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. A čo sa týka tohto umiestnenia a celkového pohľadu, subjektívne, je to asi najkrajší skanzen u nás. Možno je to tým krásnym potokom Studená, ktorý preteká stredom skanzenu, možno komornou atmosférou, možno prírodnou scenériou vytvorenou vrcholmi Západných Tatier.
VIAC: Skanzen pod hrebeňmi Západných Tatier

Žilinský
Slovensko

Čičmany sú rázovitá slovenská dedina, jedna z najznámejších na Slovensku, príťažlivá, atraktívna národopisná lokalita so starobylým ľudovým odevom, maľovanými drevenicami a svojráznym folklórnym prejavom. Obec sa nachádza v lone Strážovských vrchov na rozhraní hornej Nitry, stredného Považia, skoro pri prameni rieky Rajčanky.
VIAC: Čičmany - v náručí hôr

­