­

krajinou10

Zámky a kaštiele

Hrady, zrúcaniny, zámky, prírodné zaujímavosti, turistika, ZOO. Všetko, čo nájdete na našom webe zo Slovenska a blízkeho okolia (CZ, PL, HU). Kliknite na ikonu a potom za "VIAC", dostanene sa k článku s obrázkami a videom.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

Hrady -; Zámky, Kaštiele - flag biela; Zrúcaniny - ; Zvieratá - ; Turistika, Národné parky - ;
Iné Zaujímavosti -
; Skanzeny - flag fialova; Kláštory - klastor; Múzeá - muzeum

Zlínsky
Česká republika

Zámok Buchlovice ležiaci neďaleko majestátneho hradu Buchlov patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území Českej republiky. Kvalita architektúry, rozsiahle zbierky, preslávení majitelia aj dôležité miesto v dejinách posledných rokov habsburskej monarchie robí zo zámku miesto významom ďaleko presahujúce hranice regiónu.
VIAC:Zámok Buchlovice, miesto kde vznikali dejiny

Trenčiansky
Slovensko

Bojnický zámok dal gróf Pálffy prestavať podľa vzoru francúzskych gotických zámkov v údolí rieky Loire. Hlavným architektom prestavby bol bratislavský architekt Jozef Hubert. Realizáciou interiérových prác v duchu tirolskej gotiky poveril gróf Pálffy innsbruckú firmu Gebrüder Colli. Rozsiahla neogotická prestavba sa uskutočnila v priebehu rokov 1889 - 1910 a zmenila hrad na čarokrásny zámok.
VIAC: Rozprávkový zámok Bojnice

Trnavský
Slovensko

Asi na polceste medzi Trnavou a Smolenicami sa nachádza dedina Dolná Krupá, v nej krásny klasicistický kaštieľ a anglický park. Kaštieľ i park sú málo známe a navštevované, napriek pokladom v nich. V kaštieli, mimochodom je krásny, aj keď od poslednej rekonštrukcie v roku 1981 už zrelý na opravu, sa nachádza Hudobné múzeum SNM s hodnotnou zbierkou rezofonických gitár Dobro a v parku u nás asi najväčší Sekvojovec mamutí.
VIAC: Neznáme poklady v Dolnej Krupej

Jihomoravský
Česká republika

Mestečko Lednice sa nachádza v ČR neďaleko Břeclavy. Je známe svojím rovnomenným štátnym zámkom.Pri vstupe do mestečka vás ohromí nádherný pohľad na majestátnosť zámku.Jeho dnešná podoba je novogotická z roku 1846-1858.
VIAC: Lednice

Žilinský
Slovensko

V roku 1601 dal Juraj Turzo postaviť severozápadne od kaštieľa tzv. Sobášny palác, objekt s veľmi špecifickým určením na svadobné hostiny jeho detí. Jednoduchá stavba obdĺžnikového tvaru s jedným poschodím prekvapuje vnútornou dispozíciou. Vstupná hala na prízemí bola zaklenutá krížovými klenbami, ktoré niesli dva stredové stĺpy. Okrem toho sa tam nachádzali štyri miestnosti s klenbami. Na poschodie viedlo dvojramenné kamenné schodište, ústiace do hlavnej sály s rozmermi 34,5 x 12,5 metrov.
VIAC: Sobášny palác v Bytči.

­