­

krajinou10

Jaskyne

Hrady, zrúcaniny, zámky, prírodné zaujímavosti, turistika, ZOO. Všetko, čo nájdete na našom webe zo Slovenska a blízkeho okolia (CZ, PL, HU). Kliknite na ikonu a potom za "VIAC", dostanene sa k článku s obrázkami a videom.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

Hrady -; Zámky, Kaštiele - flag biela; Zrúcaniny - ; Zvieratá - ; Turistika, Národné parky - ;
Iné Zaujímavosti -
; Skanzeny - flag fialova; Kláštory - klastor; Múzeá - muzeum

Banskobystrický
Slovensko

Harmanecká jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie sprístupnené jaskyne na Slovensku. Napriek tomu je dosť neprístupná. Jej vchod je totiž na severnej strane vrchu Kotolnica v nadmorskej výške 821 m, t. j. 260 m nad dnom doliny Harmanca a teda aj parkoviskom, tento fakt býva hlavnou príčinou, ktorá veľkú časť netrénovaných turistov rýchlo odradí.
VIAC: Harmanecká jaskyňa - neprístupná biela kráska

Žilinský
Slovensko

Ak sa chystáte do prírody a zrazu vás zaskočí zle počasie, je dobré mať záložný plán. Nejaké múzeum, alebo hrad by bol dobrý. A čo takto stará záhadou opradená baňa? To znie celkom zaujímavo, nie?
VIAC: Záhadná Medvedia štôlňa

Žilinský
Slovensko

Nachádza sa severne od Demänovskej jaskyne slobody. Vstup do jaskyne, ktorá vznikla v tmavošedých gutensteinských vápencoch krížňanského príkrovu, sa nachádza v nadmorskej výške 840 m. Teda asi 90 metrov nad dnom doliny. Jedná sa o erozívnu jaskyňu, ktorá bola vyhĺbená eróznou činnosťou riečky Demänovka. Celková dĺžka jaskyne je asi 2 445 m.....
VIAC: Demänovská ľadová jaskyňa

Žilinský
Slovensko

Stanišovská, presnejšie, Malá Stanišovská jaskyňa, je jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dobrodružstvo, ktoré zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi zo Slovenskej speleologickej spoločnosti, ktorí jaskyňu sprístupnili v roku 2010, nezažijete nikde inde.
VIAC: Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline.

­