­

krajinou10

Atrakcie a zajímavosti

Hrady, zrúcaniny, zámky, prírodné zaujímavosti, turistika, ZOO. Všetko, čo nájdete na našom webe zo Slovenska a blízkeho okolia (CZ, PL, HU). Kliknite na ikonu a potom za "VIAC", dostanene sa k článku s obrázkami a videom.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

Hrady -; Zámky, Kaštiele - flag biela; Zrúcaniny - ; Zvieratá - ; Turistika, Národné parky - ;
Iné Zaujímavosti -
; Skanzeny - flag fialova; Kláštory - klastor; Múzeá - muzeum

Malopoľské vojvodstvo
Poľsko

Soľná baňa Velička (Poľsky Kopalnia soli Wieliczka) sa nachádza pod mestom Wieliczka v blízkom okolí Krakova. Bola v prevádzke nepretržite od 13. storočia až do prvého desaťročia 21. storočia, kedy bola z dôvodu vysokých nákladov ťažba soli ukončená. Patrí k najstarším svetovým soľným baniam vôbec (úplne najstaršia je v neďalekej Bochni) a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO do roku 1978.
VIAC: Poľsko - Soľná baňa Velička

Banskobystrický
Slovensko

Pavol Dobšinský bol najvýznamnejší zberateľ slovenských rozprávok a povestí. Dobšinského príbehy dnes žijú aj na Donovaloch. Na svahu pod penziónom Šafran vyrástla roku 2009 čarovná dedinka, trochu zvláštna pri pohľade z diaľky, ale aj zblízka vyzerá ako filmová rozprávková kulisa. Slovenské deti dobre poznajú rozprávky Pavla Dobšinského a práve nimi sú inšpirované celé Habakuky.
VIAC: Čarovné a rozprávkové Habakuky

Sliezske vojvodstvo
Poľsko

Máte radi LEGO®? Vaše deti určite áno. Len kúsok za hranicou v Polsku, v mestečku Bielsko-Biala prebieha farebná kocková šou, výstava zameraná na fanúšikov tejto Dánskej stavebnice. Ak ju chcete vidieť, zažiť a zahrať sa, ponáhľajte sa, trvá už len do 3. júla.
VIAC: Máme radi Lego

Žilinský
Slovensko

Na kopci Bobovec rovno nad Starou Bystricou sa nachádza malebná kamenná rozhľadňa. Pripomína vežu z rozprávky, z ktorej každú chvíľu vyjde začarovaná princezna. A práve k nej smerujú naše kroky.
VIAC: Rozhľadňa a Slovenský orloj v Starej Bystrici

Žilinský
Slovensko

Slovenský Betlehem je jedinečný a je asi najväčším dreveným pohyblivým Betlehemom na svete. Právom patrí medzi absolútne vrcholy ľudového rezbárstva. Je to obdivuhodné dielo majstra Jozefa Pekaru z Rajeckých Teplíc.Majster Pekara sa po odchode do dôchodku v roku 1980 pustil do výroby diela, ktoré je odkazom veriaceho človeka, obdivovateľa krás Slovenska, rezbára a konštruktéra. Práce trvali dlhých pätnásť rokov.
VIAC: Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej

Žilinský
Slovensko

Ak sa vyberiete navštíviť jeden z našich najkrajších hradov, odporúčame si to spestriť plavbou na plti po rieke Orava, zážitok je to pekný, pre deti aj pre dospelých. Výhľady na hrad sú z hladiny rieky úplne nové a informácie, o ktoré sa človek obohatí obyčajným sedením na plti, prekvapujúce.
Viac: Plte na Orave

Strana 1 z 2

­