­

krajinou10

Kŕmenie tučniakovTúto zaujímavú zoologickú záhradu v Severonemeckom  meste Bremerhaven nájdete na prekvapujúcom mieste, v podstate priamo v prístave a ešte prekvapujúcejšie vyzerá. Akoby niekto vysypal hromadu skál z kameňolomu na jednu veľkú hromadu niekde na pobreží  a potom postavil z tohto kamenia akési zvláštne bludisko plné terás, schodísk, chodníkov a tunelov.

Ale je to naozajstná ZOO. Výber zvierat je síce malý a zameraný na polárne a vodné živočíchy, ale o to lepšie sa im venuje.
Obrovské výbehy a rozmerné akváriá, všetko spojené s miestami pre návštevníkov presklenými priezormi, to naozaj dáva možnosť vžiť sa do prostredia, v ktorom zvieratá žijú. 
Takže žiadne klietky a stiesnené priestory pre zvieratá. Návštevník sa pozerá na zvieratá v Bremerhavene, ale čo sa týka prostredia, nachádza sa v Kanade, v Tierra del Fuego, na Špicbergoch alebo na Sibíri: v pôvodnom životnom priestore. Pozorovanie v týchto vytvorených krajinách je možné na rôznych úrovniach: z kopca, z roviny, z údolia, alebo dokonca pod vodou.
Naozaj zaujímavá ZOO.

Zoo am Meer Zoo am Meer Ľadový medveď Zoo an Meer
Tuleň Mrož Kŕmenie tučniakov Tučniak
Zoo an Meer Zoo an Meer Puma Zoo am Meer


V roku 1912  Bremerhaven prosperuje kvôli tunajšiemu rybolovu a lodnej doprave – a v plánoch nového móla pre parníky Severonemeckého Lloydu sa objavuje niečo navyše. Čakáreň s reštauráciou, obchodíky s rybami a ale hlavne akvárium, toto všetko malo vytvoriť veľkú novú atrakciu. A tak vznikla Strandhalle s Morským akváriom ako základom pre vznik neskoršej Zoo am Meer.
Zoo am Meer mapV roku 1928 pod názvom Tiergrotten otvorila svoje dvere ZOO už s ľadovými medveďmi, tuleňmi a mrožmi a zaradila sa v tej dobe medzi obrovské atrakcie.
Medzi úspechy tunajších zoológov patrí v roku 1933 prvý odchov tučniakov okuliarnatých v ľudskej starostlivosti, legendárny chov polárnych medveďov (už viac ako 29 zvierat) alebo neskôr v osemdesiatych rokov prvý odchov severných Súl bielých v ľudskej starostlivosti.
Na začiatku osemdesiatych rokov bol názov Tiergrotten zmenený na Zoo am Meer.
V roku 2004 po troch rokoch výstavby bola otvorená súčasná podoba tejto ZOO.  Financovanie prevažne z verejných financií umožnilo vznik tejto netradičnej ZOO.
Toto je teda ďalšia atrakcia z tohto stotisícového severonemeckého mesta. Ešte nás čaká jeden článok, týkajúci sa Mestského historického múzea v Bremerhavene. A to sa mi nepodarilo navštíviť úplne všetko, čo som chcel a mohol.


Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

zdroje: zoo-am-meer-bremerhaven.de

­