Ako si vybrať poistenie

DAL 1964Ako si vybrať z veľkej ponuky cestovného poistenia na trhu? Pomoc je vlastne úplne jednoduchá. Stačí si informácie porovnať. Len kto má na také niečo čas?
Nebojte sa. Internetové porovnávače poistenia to robia za nás.

Ako si zariadiť luxusnú dovolenku za pár eur

 dovolenkaLežíte na lehátku pri mori, užívate si pálivé slnečné lúče, a pritom popíjate koktail s dážničkom na osvieženie. Krásna predstava však? Prestaňte o tom iba snívať a premeňte sny na realitu! Vôbec pri tom nebudete potrebovať milióny na účte, a ani pomoc cestovnej kancelárie.

Rím - na konci všetkých ciest.

Colosseum_in_RomeHovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Takže tam začínajú, alebo končia. Zrejme to súvisí s tým, že dlhú dobu to bolo najväčšie mesto sveta. A možno je to myslené tak, že by Rím  mal každý navštíviť. A veru mnoho ľudí to tak chápe, pretože Rím je najnavštevovanejším mestom sveta.

Dovolenka vlastným autom - na čo myslieť pred cestou?

Most nova MaslenicaJar ešte poriadne ani neprišla a ľudia už pomaly začínajú plánovať letné dovolenky. Keďže veľa Slovákov každoročne uprednostňuje obľúbené Chorvátsko, niet sa ani čomu čudovať. Mnohí cestujú k moru vlastným autom a takúto dovolenku treba vždy riadne premyslieť a naplánovať. Či už ste skúsený vodič alebo sa chystáte na podobnú cestu prvýkrát, rozhodne ju netreba podceňovať. Poradíme vám, na čo všetko myslieť a ako sa na cestu riadne pripraviť.

Slnečné Bulharsko

PomorieBulharsko sa nachádza v juhovýchodnej časti Európy na Balkánskom polostrove. Nekonečné možnosti zábavy pre deti i dospelých plus ubytovanie v hoteloch, ktoré tvoria najmodernejšie hotelovú sieť v Európe. A to všetko za nízke ceny, to je dovolenka v Bulharsku. Okrem dlhých piesočnatých pláží, kvalitného ubytovania a dobrých cien však Bulharská riviéra zaujme aj ďalšími lákadlami, pre slovenského turistu nemenej dôležitými pri výbere dovolenkovej destinácie.

Fotopasce – vždy na stráži

fotopascaUž sa vám možno prihodilo, že ste pri potulkách prírodou natrafili na malé čudo prichytené na strome. V poslednej dobe totiž prežívajú fotopasce veľký boom a stávajú sa skvelým pomocníkom pre ľudí pracujúcich v prírode. Prírodovedcom, zoológom a poľovníkom pomáhajú v monitorovaní zveri, ale aj pytliakov a zlodejov dreva.

Lákavá India

tadz-mahalBlíži sa čas dovoleniek, ale vy stále váhate, kam sa tento rok vypraviť? Ak túžite po nevšednom zážitku s vôňou tajomných diaľok, potom je pre vás tým pravým India!
Tisícročná kultúra s okúzľujúcou architektúrou a zvykmi miestnych obyvateľov, ktorí si stále uchovávajú svoje dávne tradície.
Spoznajte túto krajinu obrovských kontrastov.

Cestovné poistenie – myslite na zadné vrátka.

bol-zlatni  rat Poistenie je vec, o ktorú sa každý začne zujímať až keď sa niečo stane. Pretože to čo sa má pokaziť sa pokazí a nešťastie chodí po ľuďoch, je lepšie byť na túto možnosť pripravený. Hlavne pre rodiny s malými deťmi i pre mladých, čo holdujú adrenalínovým záležitostiam, ale nielen mladí radi cestujú do zahraničia. Tiež seniori sa stále viac vydávajú na cesty a pre cestovné kancelárie sú dôležitou klientelou.

Turecko na last minute

DSC00427Čas ostrej dovolenkovej sezóny sa blíži. Niekto už má dovolenku vo vrecku, niekto sa už dokonca chystá a balí, možno cestuje, či dokonca dovolenkuje.
Nakupovať dovolenky sa určite oplatí už skôr, v takzv. first minute to je obdobie na prelome rokov, teda aj pol roka dopredu, alebo potom ešte výhodnejšie v last minute.

Slováci sa vracajú do hôr.

mala_fatraOddych a dovolenka  niekde na  chate na Slovensku boli za socializmu veľmi obľúbené. Vtedy tých možností veľa nebolo, takže keď sa hranice otvorili, Slovákov lákalo všetko iné, len nie Slovenská príroda. V posledných rokoch napriek, alebo vďaka kríze je tento spôsob oddychu na vzostupe a prežíva skutočne boom.

Chorvátsko: dejiny a súčasnosť

makarskaChorvátsko ja krajina na balkánskom poloostrove v južnej Európe. Krajina je roztiahnutá na pobreží Jadranského mora, ale oblasť okolo Záhrebu siaha hlboko do vnútrozemia až k strednému toku Dunaja. Dĺžka chorvátskeho pobrežia je 6278km, z toho je 4398km pobrežie ostrovov, skál a útesov. Počet ostrovov je 1244, osídlených je 50.