real-world-paint-4.pngTen názov je volným preložením názvu zaujímaveho programu REAL WORLD PAINT, ktorý chcem predstaviť, a ten môj preklad neberte príliš vážne. Aj keď sa hovorí, že upravovaním fotografií sa fotografovať nenaučíme, môže byť vyskúšanie RWPaintu pre Vás dobrý tip na krátenie dlhej chvíle za daždivých jesenných dní.

Už dávno som nepísal o nejakom zaujímavom programe. Popravde, nebol čas a ani nebolo o čom. Ale tento program mi utkvel v pamäti, pretože je kvalitný, pritom free a ešte aj v češtine. V češtine je aj preto, lebo za vývojom sú český programátory Vlastimil a Jan Miléřovi so svojou firmou RealWorld Graphics.
Na program som narazil pri hľadaní niečoho jednoduchého na zmenšovanie fotografií pre webové účely, totiž programík Picture Resizer, o ktorom som už písal ,  je tiež z dieľne týchto programátorov.
Je to prevážne grafický editor, vhodný tiež pre úpravy fotografií.

real-world-paint-1.png real-world-paint-2.png real-world-paint-3.png

Program je jednoduchý a pritom poskytuje dostatok nástrojov. Je to v podstate ďalší klon Photoshopu,  podporuje aj filtre z neho, rovnako  teda aj vrstvy a celkovo je mu podobný a nedá sa v ňom stratiť.
Určite doporučujem na vyskúšanie, pokiaľ máte chviľku času a možno si ho obľúbite natoľko, že pri ňom zostanete.
Na  rw-designer.com   nájdete aj editor fotografií RealWorld Photos, ktorý, ako som teraz zistil, je po novom platený. Ponúka sa v dvoch 3d hentai porn
nude celebrities
naked celebrities
naked celebrities
mobile porn sites
celebrity porn
toon porn
Shemale Porn
gay cocks
gaysex
licenciach Pofessional za 59 a Personal za 29 dolárov.
Keď som ho pred pár rokmi ešte vo free licencii skúšal, veru ma moc neoslovil ani zadarmo...
Ale v ponuke sú aj ďalšie programi, ako napríklad RW Icon Editor, RW Cursor Editor, webové aplikácie, alebo cursory pre Váš Windows.